Atelier SAD

ZOO Jihlava

ZOO Jihlava

Koncepce strategie rozvoje

Rok projektu: 2020
Zadavatel:  
Statutární město Jihlava
Zhotovitel:
Atelier SAD s.r.o.
Spolupráce:
Ing. Arch. Lucie Červená
Ing. Arch. Ivana Nechajová
Ing. Arch. Markéta Jírová
Kamila Vodrážková
Konzultace:
UCEEB ČVUT – Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (Laboratoř udržitelné výstavby, Ing. Arch. Martina Sýkorová)
Ing. Arch. Mirjana Petrik, Ph.D. (Město přátelské dětem)
Ing. Jan Vašák (ředitel ZOO Jihlava)

Koncept

V rámci koncepce definujeme šest základních cílů, kterých se za pomocí konkrétních a lokalizovaných kroků snažíme dosáhnout. Do fungování celku i detailu se propisují snahy vytvářet veřejné prostranství pro každého, soustředíme se na často opomíjený vztah dětí a města. Vzhledem ke kontextu a vazbám na okolí snažíme se také o podpoření fungování místa jako města krátkých vzdáleností.

Návrh s respektem Vědět kudy kam Jít příkladem
Město k ZOO

Popis projektu:
Jihlavská ZOO → ZOO v centru města
Jihlavskou ZOO vidíme jako unikátního zástupce dané typologie. Díky své jedinečné pozici hned vedle městského centra v kombinaci s již dnes vysokou turistickou atraktivitou hraje její rozvoj zásadní roli v rámci celé Jihlavy. Hledáme cestu jak ze ZOO udělat opravdovou součást městské struktury. Jak z ní vytvořit místo, kam se budou rádi vracet přespolní i místní. Jak předat filozofii ZOO, jež se snaží nejen o záchranu ohrožených živočišných druhů a jejich navracení zpět do přirozeného prostředí, ale také o obnovení vztahu člověka k přírodě. 

K městu čelem Vědět kudy kam ZOO - skutečný městský park Mapa koncepce
PODOBNÉ PROJEKTY
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o cookies OK